Linda Evangelista: Vücudumda kalıcı deformasyon oluştuğu için insan içine çıkamıyorum « BarkoTürk

23 Ekim 2021 - 21:38

Linda Evangelista: Vücudumda kalıcı deformasyon oluştuğu için insan içine çıkamıyorum

90’lı yılların süper modeli Linda Evangelista, yağ aldırma uygulaması yaptırdığını ancak vücudunda oluşan kalıcı deformasyonlar nedeniyle ortaya …

Linda Evangelista: Vücudumda kalıcı deformasyon oluştuğu için insan içine çıkamıyorum
Son Güncelleme :

23 Eylül 2021 - 18:00

38 views

90’lı yılların süper modeli Linda Evangelista, yağ aldırma uygulaması yaptırdığını ancak vücudunda oluşan kalıcı deformasyonlar nedeniyle ortaya çıkamadığını açıklarken, “Medyanın tabiriyle, tanınmaz hale geldim” dedi.

1990’lı yılların en popüler süper modellerinden biri olan Linda Evangelista, bir süredir neden gözlerden uzak olduğunu açıkladı. 56 yaşındaki Kanadalı eski model, “Benim Gerçeğim, Benim Hikayem” başlığıyla yayınladığı sosyal medya gönderisinde, yağ aldırma operasyonu sonrası “kalıcı deformasyon oluştuğunu” belirtti.

“Bugün, beş yıldan uzun bir süredir kendimi tuttuktan sonra bir yanlışı düzeltmek için büyük bir adım attım” diyen Evangelista, akranlarının kariyerleri başarılı bir şekilde ilerlerken kendisinin neden bir şey yapmadığını merak eden takipçilerine, bir yağ aldırma uygulaması yaptırdığını, sonucun ise beklentisinin tersine vücut şeklini bozduğunu anlattı.

“Tanınmaz hale geldim”

“Deformasyon çoğaldı, azalmadı; iki kez acılı, başarısız, düzeltici ameliyat geçirmeme rağmen yağ hücrelerim kalıcı olarak deforme oldu” diyen eski model, “Medyanın tabiriyle, tanınmaz hale geldim” diye yazdı.

Evangelista, derin bir depresyona girdiğini söyleyerek, bu ruh halinin halen devam ettiğini açıkladı.

“Beni kendinden nefret etme duygusuna soktu”

Paradoksal yağ hiperplezisi (hücrelerdeki yağ içeriğinin artarak limit düzeye ulaşması) sorunuyla karşı karşı kaldığını anlatan süper model, “Bu hastalık sadece hayatımın geçimini altüst etmedi, beni derin depresyon döngüsüne, hüzne ve kendinden nefret etme duygusuna soktu. Bu süreçte köşeme çekildim” dedi.

90’lı yıllardaki popülaritesinin ardından modelliği bıraksa da kameralar önünde olan Evangelista, 2015 yılından bu yana kamera karşısına çıkmadı.

“Bu davayla, utancımdan kurtulmak ve hikayemi halka duyurmak istiyorum” diyen ünlü yıldız, “Böyle yaşamaktan çok sıkıldım. Artık kendim gibi görünmesem de, başım dik bir şekilde kapımdan çıkmak istiyorum” dedi.